Potřebujete rychle poradit nebo máte jen otázku ke klimatizační technologii?
Volejte 377 828 584 nebo nám napište...

Vyplňte Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení, popř. titul).

Vyplňte Vaší emailovou adresu, na které jste k zastižení.

Telefonní číslo, na kterém jste přes den k zastižení.


* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na Váš dotaz. Děkujeme.

tlacitko

Úvodní Klimatizace


Klimatizace

V současné době přestává být klimatizace luxusem, ale naopak se stává běžným vybavením každé domácnosti či kanceláře a nezbytným vybavením průmyslových hal a chladírenských nebo mrazírenských objektů, kde se převážně v letních měsících prostory velmi rychle přehřívají kvůli podávaným výkonům a energiím.

Dříve se klimatizace specializovaly především na chlazení místností, tedy odvod horka z vnitřních prostor ven, dnes však tato moderní zařízení umožňují i další úpravy vzduchu – ohřev, filtraci, ionizaci, zvlhčování i odvlhčování vzduchu a samozřejmě chlazení vzduchu.

Rovněž dnešní klimatizace zvládají i vytápění, pracují jako tepelné čerpadlo vzduch-vzduch. Díky tomu, že se jedná o hospodárný způsob přitápění, ho můžete využít během přechodného období na jaře a na podzim, čímž ušetříte za energie z klasického vytápění.

Dodáváme klimatizace značek:

Typy klimatizací

Rozhodli jste se pro výběr klimatizace, ale nevíte, jaký konkrétní typ by byl pro váš interiér nejvhodnější? Mezi nejpoužívanější typy klimatizací patří klimatizace Split. Splitová klimatizace funguje i jako tepelné čerpadlo, a tak je lze využít celoročně jak k chlazení, tak i k energeticky úspornému vytápění. Další možností jsou Multisplit klimatizace, které dokážou chladit a vytápět několik místností najednou a to s využitím pouze jedné vnější jednotky.

Další možností jsou ještě kompaktní klimatizace, které se rozdělují na mobilní a okenní. Tento typ klimatizace má kondenzační a výparníkovou část umístěnou v jednom šasi přístroje. Vždy se instalují do místnosti a disponují všemi běžnými funkcemi. Okenní klimatizace se nejčastěji instalují do obvodové konstrukce (do stěny či do okna), zatímco mobilní zařízení se umísťují přímo v interiéru s odvodem tepla do venkovního prostředí.

Pokud plánujete, nebo jste si již pořídili novou klimatizaci do vašeho interiéru, pak si více o instalaci přečtěte v článku Instalace klimatizací.

Klimatizace do průmyslových objektů

Klimatizace, které se umisťují do průmyslových hal nebo chladírenských a mrazírenských objektů jsou přizpůsobené celoročnímu používání, a to v režimech chlazení i topení. Nejčastěji se instalují jednotky určené pro venkovní použití, které nabízejí dokonalé řešení pro prodejny potravin, restaurace, nebo gastronomická zařízení.

Klimatizace, bytová chlazení, mají hlavní výhody jako nízká provozní hlučnost, snadná instalace, energetická účinnost, spolehlivá konstrukce. Díky účinným kompresorům a regulaci otáček ventilátoru kondenzátoru mají nízkou spotřebu energie.

Jak funguje klimatizace?

Funkčnost klimatizace se závislá na dvou klimatizačních jednotkách, vnější a vnitřní, které jsou spojené potrubím s proudícím chladivem. Klimatizace odvádí vnitřní vzduch do vnější jednotky, kde vzduch zkapalní, ochladí se a pak prostřednictvím vnitřní jednotky vzniká zpět plynný stav. 

Jak vybrat klimatizaci?

Výběr klimatizace na současném trhu je poměrně obtížný, jelikož nabídka je opravdu široká. Je potřeba tak vědět, co od klimatizace očekáváme, kam ji umístíme a jak má vypadat. Podle toho pak volíme typ klimatizace, její design a vybíráme funkce. Klimatizace může vzduch ochlazovat, oteplovat, zbavovat vlhkosti, ale také čistit a zbavovat ho alergenů. Základním technickým parametrem je výkon a důležitá je také hlučnost a spotřeba klimatizace.

Spojte se s námi

Reference

Kompletní katalog

Klimatizace lázeňského domu Konstantinovy Lázně

Akce: Klimatizace lázeňského domu v Konstantinových Lázních Investor: OSOH...

Kompletní katalog

Klimatizace rozvoden elektrárny Ledvice

Akce: Subdodávka pro Rittal Czech s.r.o. – Klimatizace rozvoden elektrárny...

Kompletní katalog

Klimatizace pro rodinný dům Útušice, Plzeň

RD Útušice – Klimatizace RD Systém: splitové nástěnné klimatizace SINCLAIR...

Možnost platit kartou

© Všechna práva vyhrazena CHLADÍRENSKÝ SERVIS JEDLIČKA - Chladící a mrazící technika

výroba webových stránek