Potřebujete rychle poradit nebo máte jen otázku ke klimatizační technologii?
Volejte 377 828 584 nebo nám napište...

Vyplňte Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení, popř. titul).

Vyplňte Vaší emailovou adresu, na které jste k zastižení.

Telefonní číslo, na kterém jste přes den k zastižení.


* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na Váš dotaz. Děkujeme.

tlacitko

Úvodní Klimatizace Jak funguje klimatizace?


Jak funguje klimatizace?

Základní funkci klimatizace lze vysvětlit na rozdílu klimatizace od vzduchotechniky. Obě zařízení slouží k výměně vzduchu v místnosti, klimatizace snižuje teplotu a vlhkost vzduchu na základě cirkulace vnitřního vzduchu přes klimatizační jednotky, ale nevyměňuje vzduch za vnější. Zatímco vzduchotechnika ano, funkcí vzduchotechniky je výměna vnitřního vzduchu za vnější, ovšem bez možnosti ochlazení vzduchu nebo právě zbavení vzduchu vlhkosti.

Moderní klimatizace mají funkci nejen ochlazování vzduchu, ale také ohřevu, filtrace nebo ionizace.

Funkce klimatizace

Venkovní a vnitřní jednotky klimatizace jsou spolu spojené potrubím, kterým proudí chladivo. Chladivo je z kompresoru (vnější jednotka) vedeno, v plynné podobě o vysoké teplotě, přes kondenzátor. Zde ventilátor pomáhá rozptýlit vznikající teplo a kondenzátor se tak začne ochlazovat. V tomto okamžiku dochází ke zkapalnění chladiva.

Kapalné chladivo s nízkou teplotou putuje do výparníku (vnitřní jednotky), začne se snižovat tlak chladiva a tím i jeho teplota, která klesne pod teplotu chlazeného prostoru. Chladivo pak postupuje do výparníku, zde ventilátor začne chlad rozptylovat, chladivo začne kapalnět  a odpařovat se. Chladivo v plynném stavu putuje z výparníku zpět do venkovní jednotky a vše se znova opakuje.

Split a Multisplit klimatizace

Fungování je také závislé na počtu klimatizačních jednotek, zda se jedná o split klimatizace nebo multisplit klimatizace. Split klimatizace má jednu vnější jednotku k jedné vnitřní jednotce, zatímco multisplit má jednu vnější klimatizační jednotku a k tomu několik vnitřních jednotek. 

 

 

 

 

 

Možnost platit kartou

© Všechna práva vyhrazena CHLADÍRENSKÝ SERVIS JEDLIČKA - Chladící a mrazící technika

výroba webových stránek