Potřebujete rychle poradit nebo máte jen otázku ke klimatizační technologii?
Volejte 377 828 584 nebo nám napište...

Vyplňte Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení, popř. titul).

Vyplňte Vaší emailovou adresu, na které jste k zastižení.

Telefonní číslo, na kterém jste přes den k zastižení.


* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na Váš dotaz. Děkujeme.

tlacitko

Úvodní Klimatizace Jak vybrat klimatizaci do bytu?


Jak vybrat klimatizaci do bytu?

Klimatizace se pomalu stávají běžným vybavením domácnosti a není se čemu divit, nenabízejí už pouze chladící funkci, ale také mnohé další a celkově se jejich provedení a design výrazně zlepšil a zmodernizoval. To vše se projevilo na trhu s klimatizacemi a výběr je tak velmi široký a mnohdy je obtížné zvolit tu správnou. Ke správnému výběru je dobré využít odborníka a nebo sledovat následující kritéria.

Co klimatizace nabízejí?

Jak již bylo řečeno, klimatizace, které vypadaly jaké velké bílé krabice a dokázaly pouze vzduch ochladit jsou nenávratně pryč. Nahradily je moderní klimatizace, které mají celou řadu funkcí. Mezi základní již dnes patří funkce oteplování vzduchu a zbavování vzduchu přebytečné vlhkosti. Kvalitní klimatizace pak dokáží zbavit vzduch nečistot a fungují tak jako ionizátory a odstraní alergeny, stávají se tak skvělým pomocníkem do domácnosti s alergiky nebo astmatiky.

Moderní klimatizace se také mohou pochlubit funkcemi jako je časovač vypnutí a zapnutí, noční režim nebo si dokáží zapamatovat výchozí nastavení v případě výpadku proudu. Průmyslové klimatizace pak dokáží vyměnit vydýchaný vzduch za vzduch venkovní nebo zvýšit vlhkost vzduchu v uzavřeném prostoru.

Bytový doplněk

Současné moderní klimatizace, ať už se jedná o mobilní nebo nástěnné, se proměnily k nepoznání. Výrobci klimatizací věnují patřičnou pozornost i celkovému provedení a designu. Klimatizace tak zapadnou do každé domácnosti a mnohdy se stávají designovým a bytovým doplňkem.

Krásné klimatizace vyrábějí Samsung nebo Sinclair, jejichž klimatizace se pyšní kombinací moderních technologií a elegantního a nadčasového designu. Klimatizace mají jednoduché linie, aerodynamický tvar a mají tenký profil, díky kterému zapadnou do každé domácnosti. Co se týče barevnosti, moderní jsou antracitová, stříbrná, černá nebo matně bílá.

Jak typ zvolit do bytu?

Podle odborníku jsou ideálním řešením do byt a malých domů nástěnné klimatizace. Prodávají se v dobrém poměru cena / výkon. Navíc mají jednoduchou instalaci, obsluhu a následnou pravidelnou údržbu. Pro větší domy se pak více hodí klimatizace kazetové nebo split klimatizace. Ty dokáží ochladit nebo vytopit více místností najednou.

Sledujte výkon

Základním a klíčovým parametrem, který je nutné při výběru klimatizace hlídat, je výkon. Obecně platí, že čím větší místnost, tím větší je potřeba výkon. V úvahu je ovšem potřeba také brát vybavení místnosti, a to především spotřebiče. Velké spotřebiče jako lednička, myčka nebo televize celkově výkon klimatizace snižují a je tak potřeba volit výkon vyšší. S výpočtem vhodného výkonu vám poradí každý odborník či prodejce.

Další parametry:

  • hlučnost
  • spotřeba
  • průtok vzduchu
  • energetická třída
  • způsob a varianty proudění vzduchu

Montáž a servis

Při výběru klimatizace se informujte, jak je to s montáží a instalací klimatizace a také zárukou, pozáručním servisem a případnými opravami. To vše kvalitní výrobce nebo prodejce garantuje. Všechny tyto kritéria se sice projeví na ceně, ale máte jistotu, že kupujete kvalitní zboží i s přidanými službami. Proto je dobré se vyhýbat levným klimatizacím a prodejců, kteří tohle většinou nenabízejí.

Spojte se s námi

Možnost platit kartou

© Všechna práva vyhrazena CHLADÍRENSKÝ SERVIS JEDLIČKA - Chladící a mrazící technika

výroba webových stránek