Potřebujete rychle poradit nebo máte jen otázku ke klimatizační technologii?
Volejte 377 828 584 nebo nám napište...

Vyplňte Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení, popř. titul).

Vyplňte Vaší emailovou adresu, na které jste k zastižení.

Telefonní číslo, na kterém jste přes den k zastižení.


* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na Váš dotaz. Děkujeme.

tlacitko

Úvodní Tepelná čerpadla Chlazení tepelným čerpadlem


Chlazení tepelným čerpadlem

Doposud byla řeč o tepelných čerpadlech především v souvislosti s ohřevem vody, která následně vytápí objekty zpravidla prostřednictvím podlahového vytápění nebo nízkoteplotních radiátorů. Ale tepelná čerpadla, především čerpadla vzduch-voda je možné využít také místo klimatizace nebo větráku pro ochlazení interiéru.

Tepelná čerpadla voda-vzduch jako klimatizace 

Tepelná čerpadla voda-vzduch jsou schopna fungovat jako velmi účinný a efektivní zdroj chladu a je možno s nimi v letních měsících klimatizovat obytné prostory. Vzhledem ke své vyspělé konstrukci mají v režimu klimatizování daleko vyšší účinnost než běžné klimatizační jednotky typu vzduch-vzduch. 

Chlazení fancoilovými jednotkami

Nejlepšího chladícího efektu dosahují tepelná čerpadla ve spojení s nástěnnými nebo stropními jednotkami, tzv. Fan-coily, z nichž díky průtoku vody ochlazované v tepelném čerpadle vystupuje proud chladného vzduchu. Tyto jednotky bývají často umístěny v podlaze nebo parapetu pod okny či prosklenými stěnami, díky čemuž je lze úspěšně využívat pro vytápění i chlazení.

Nástěnné a stropní kazetové jednotky pak obvykle doplňují podlahovou nebo radiátorovou topnou soustavu, přičemž jejich úkolem je zajistit chlazení interiéru v horkých dnech. U  fan-coilů, které pracují v režimu klimatizování, je potřeba nezapomenout na zajištění dostatečného odvodu vzniklého kondenzátu. 

Chlazení podlahovým systémem

Další možností, pro ochlazení interiéru, je využít podlahové vytápění, do kterého je přiváděna ochlazená voda. Chlazení podlahovým systémem není tolik komfortní a účinné, jako pomocí fancoilových jednotek, avšak umožňuje v horkých letních dnech snížit teplotu o několik stupňů, jedním systémem a bez dodatečných investic. 

Důležité je si ověřit, aby podlahová krytina, kterou jste si pro svůj dům vybrali, byla vhodná pro chlazení. Také si kontrolujte, aby na podlaze nedocházelo ke srážení vody (rosný bod). Je nutné zajistit, aby na ochlazovaném povrchu nekondenzovala vzdušná vlhkost a proto je vhodné regulovat chlazení s pomocí prostorové řídící jednotky schopné vyhodnotit rosný bod v ochlazované místnosti.

Možnost platit kartou

© Všechna práva vyhrazena CHLADÍRENSKÝ SERVIS JEDLIČKA - Chladící a mrazící technika

výroba webových stránek